Sen versus skutočnosť

. Bola doba, kedy si myslela väčšina ľudí, že šťastie urobia práve v Amerike. Aj z našej dediny sem do zeme zasľúbenej odišli dvaja kamaráti. Jeden tu už zostal a druhý sa nakoniec vrátil. Z jeho rozprávania som zistila, že hneď po príchode celkom rýchlo vytriezvel. Cudzinci tu nie sú až toľko obľúbení a získať … Pokračovat ve čtení „Sen versus skutočnosť“

Bonatex

Bola doba, kedy si myslela väčšina ľudí, že šťastie urobia práve v Amerike. Aj z našej dediny sem do zeme zasľúbenej odišli dvaja kamaráti. Jeden tu už zostal a druhý sa nakoniec vrátil. Z jeho rozprávania som zistila, že hneď po príchode celkom rýchlo vytriezvel. Cudzinci tu nie sú až toľko obľúbení a získať pracovné povolenie nie je často vôbec jednoduché. Napriek tomu sa mu to podarilo, začínal ako umývač okien a neskôr sa vypracoval. Bolo to hlavne vďaka tomu, že sa naučil poriadne po anglicky.

300x250-1474093619.jpg

Učiť sa, učiť sa

Napriek tomu si myslím, že k cieľu vedie aj ľahšia cesta. Hlavne, keď ste mladí a ešte študujete, môžete sa predsa vydať za veľkú mláku aj inak. Jazykové kurzy v zahraničí sú veľmi vítanou alternatívou. Ponúka je rad agentúr a vy sa vďaka nim zoznámite s množstvom zaujímavých ľudí a vaše znalosti sa prehĺbia a vy sa naučíte hovoriť správne. To je predsa presne to, čo potrebujete. Alebo snáď nie? Môžete si vybrať, či v USA strávite celé prázdniny alebo len ich časť. Existujú aj varianty na kratšiu dobu, ale tie by som príliš neodporúčala. Všetko chce svoj čas.

.